Androirc Genel AyarlarMerhaba arkadaşlar bugunki makalemizde mobil mirc olan ( AndroIRC ) ‘nin genel ayarlarından bahsetmek istiyorum.
Ilk kurulumunda beyaz bir görüntüsü vardır bunu dilerseniz siyah yapabilirsiniz. Isterseniz log tutmasını sağlayıp geriye dönük sohbetleri okuyabilir takip edebilirsiniz siz kanalda olduğunuz sürece kayit yapar ve saklar.
Sonradan kanal ekleyebilirsiniz. Ve sayamadığım bir çok özelliği paylaşacağım

Sizlere gerekli olan ayarları

1) sağ köşede üç nokta üst üsteye tıklayıp AYARLAR bölümüne giriniz başdan aşağı gereken ayarları yaparak devam edelim
2) ZAMAN DAMGASI GOSTER bu sizin sohbet esnasında yazışmaların başında saat dilimini gösterir
3) KAYIT TUTMA bunuda etkinleştirin arkadaşlar bunun faydası siz kanalda bulunduğunuz sürece olan biteni kayıt eder ve saklar geriye dönük bakmak istediğinizde bakabilirsiniz.
4) GEÇMİŞ bölümünüde etkinleştirin ki kayıt tutma ile birbirine bağlantılı birisi kayıt eder biriside nereye kayıt ettiğini gösterir
5) aşağı doğru indiğimizde TITRESIM LED vb bildirim şekilleri var onlarida isteğe göre işaretleye bilirsiniz
6) TEMA bölümü ise programın rengini belirler onuda isteğe göre siyah veya beyaz nasıl kullanmak isterseniz o şekilde ayarlayın

Sonra bir kez geri tuşuna basarak KANALLAR bölümünü göreceksiniz tıklayınız. Tıkladıktan sonra sunucunuzun ismini göreceksiniz onada tıkladıktan sonra gelen bölüme gene sağ köşedeki üç noktaya basarak devam edeceğiz KANAL EKLE çıkacak karşımıza onada tıkladıktan sonra kanal adı yazan yere tıklayın #kanalismi yazarak TAMAM a basiniz işleminiz olmuştur. İslemlerin tamamen oluşması için programi kapatıp açın. Kanalınıza girin keyifli sohbetler.

önceki yazımızda « makelemiz var.

YaSaR
Makale Yazarı :
heart 195
Yazı kategorisi : Genel
yorum yorum yok
Etiketler


Androirc Genel Ayarlar İle Benzer Sohbet YazılarıAndroirc Genel Ayarlar yazına yapılan yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?